RENDKÍVÜLI HELYZET KIHIRDETÉSE LUKANÉNYE KÖZSÉGBEN

2020.03.13 13:39

Tisztelt lakosok,

A Központi válságstáb határozata  és a Szlovák Köztársaság  Kormányhivatalának rendelete a rendkívűli helyzet kihirdetése értelmében amely 2020.március 12 reggel 6 órától van érvényben, a mai napon összeült községünk válságstábja és a következő óvintézkedéseket fogadta el, amelyek befolyásolják életünk menetét:

  • A Lukanényei Alapiskolában  és Óvodában az országos válságstáb határozata alapján 

2020. március 16-tól /hetfőtől/ 14 napig szünetel a tanítás

 

Községünkben zárva tartanak és működésüket korlátozzák 2020. március 13-tól visszahívásig :

  • A helyi alapiskola mellett működő tornaterem
  • Török Sport bár

Valamint ugyszintén tilos tartózkodni az iskola külterületén és községünk sportpályáin.

 

Módosítva van a helyi Községi Hivatal és Községi Vállalat ügyfélfogadási ideje a következőképpen:

Hétfő, kedd, csütörtök és péntek 8:00 órátol 11:30 ig

Szerda 12:30 –tól 16:00 óráig.

 

2020. március 10től szünetel a helyi napköziotthon működése.

Egyben továbbra is kérjük lakosainkat, hogy maximális mértékben korlátozzák látogatásukat a helyi Községi Hivatalban, elsősorban telefonon és emailben kommunikáljanak a dolgozókkal, a helyi adók és illetékek kifizetésénél részesítsék előnyben a banki átutalást.

A központi válságstáb szintén nem javasolja a

-családi ünnepségek megszervezését

-családi találkozók és egyéb találkozók megszervezését

-vendéglők látogatását

Előre köszönjük ezen rendelkezések betartását, amelyek szükségesek ezen rendkívüli helyzet elviseléséhez. Kérjük, legyenek felelőségteljesek, toleránsak ezen biztonsági intézkedések betartásánál. Ugyanígy kérjük, tartsák be a lehető legfegyelmezettebben a „karantén rezsimet“, amennyire csak módjukban áll /és munkájuk lehetővé teszi/.

Különösen kérjük azon lakosainkat, akik 2020. március 13án 7,00-tól hazautaztak külföldről, hogy 14 napig korlátozzák mozgásukat a nyilvános területeken és tartózkodjanak otthoni környezetben.

Kérjük  Önöket, hogy gyermekeik szabadidejét ne töltsék utazással, kirándulásokkal.

Ezen községi rendeletek a központi válságstáb  és az Országos Tisztifőorvosi Hivatal rendeleteire alapoznak és a lakosság biztonsága érdekében be kell tartanunk azokat.

Hisszük, hogy Önök segítenek ebben. Köszönjük a megértést  a korlátozások betartásánál.

Tisztelt lakosaink, ne vegyük félvállról a „koronavirus“ témát.

A további eseményekről folyamatosan tájékoztatjük Önöket.

 

A központi válságstáb óvintézkedései:

- Újra bevezetik a határellenőrzéseket, az ország kisebb határátkelőit teljesen lezárják (hogy melyeket, az még nem tisztázott), csak a forgalmasabb határátkelőkön lehet majd ki- és beutazni az országból/ba. Leáll a nemzetközi autóbusz és vonat közlekedés is.
- Lezárják Szlovákia mindhárom nemzetközi repülőterét.
- Az áruszállítást kivéve leáll a teherforgalom is.
- Bevezetik a kötelező karantént minden külföldről 2020.március 13, reggel   7,00óra után hazatérőnek,akik  akik otthoni karanténban kell hogy töltsenek 14 napot, függetlenül attól, melyik országból tértek haza!
- Korlátozzák a bevásárlóközpontok nyitva tartását szombaton és vasárnap. Hétvégén csak élelmiszert, drogériát, illetve gyógyszereket lehet majd árusítani.
- A szórakoztató központok, sícentrumok,  uszodák, aqaparkok is be kell, hogy zárjanak.

-Zárva tartanak a bárok

-2020. március 16-tól tizennégy napra bezárják az ország oktatási intézményeit.
- A belföldi vonatok a szünidei menetrend szerint járnak majd.

 

A Zólyomi autóbuszvállalat értesíti ügyfeleit, hogy 2020.03.14-től visszahívásig nem közlekednek a következő távolsági buszok: Pozsony-Nagykürtös, Nagykürtös –Pozsony, Kassa – Nagykürtös, Nagykürtös -Kassa