Beszámoló a 16.ik nemzetközi kulturális találkozóról

2019.08.01 18:57

Beszámoló a 16.ik nemzetközi kulturális találkozóról, amelyre községünkben

2019. július 27-én került sor.

 

Úgy mint előző évekhez hasonlóan, 2019-ben is sor került Lukanénye községben a nemzetközi kulturális találkozóra, amelyről nem hiányozhatott községünk 4 testvértelepülés delegációja sem, mégpedig az erdélyi Gyergyócsomafalváról, a magyarországi Dányból, Ráckevéről és Baktalórántházáról. A vendégek  már a pénteki napon megérkeztek, akiket Hives László községünk polgármestere üdvözölt és közösen a helyi képviselő testület tagjaival szórakoztató esti programon vettek részt.

A találkozó fő napja a szombat volt, amely szentmisével kezdődött a helyi plébánia templomban. Ez után a vendégsereg ünnepi ebéden vett részt a helyi kultúrházban. A program a helyi szabadtéri szinpadon folytatódott.

A program helyi és külföldi fellépők  - zenészek és táncosok - műsorából volt összeállitva.

A helyi alapiskola és művészeti iskola diákjainak fellépése után bemutatkozott a magyarországi Pannónia citerazenekar, Veres Mónika és Oláh Gergő zenés műsort adtak valamint a vidám zenés produkcióval lépett szinpadra a budapesti Két szoknya egy nadrág társulat, amely elnyerte a közöség nagy tetszését.

Az esti órákban a helyi FlashJet rock zenekar zenélt. A program utcabállal zárult amelyen az Átrium zenekar húzta a talp alá valót.

A szines kulturális programon kivül minden résztvevőnek gazdag megvendégelés volt készitve , a helyi lakosoknak ingyenesen sült kolbász és üditő volt osztva.

A 16-ik nemzetközi kulturális találkozó kitűnően zárult, a tamogatók jóvoltából, akiknek ezúton is nagy köszönet jár.

A projekt fő támogatója: